تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1402 - 0:28
کد خبر : 6687

آزادکاران نوجوان ایران به عنوان قهرمانی جام پیروزی ترکیه دست یافتند

آزادکاران نوجوان ایران به عنوان قهرمانی جام پیروزی ترکیه دست یافتند
تیم منتخب کشتی آزاد نوجوانان کشورمان با کسب 5 مدال طلا، 4 مدال نقره و 1 مدال برنز بعنوان قهرمانی رقابت های بین المللی کشتی جام پیروزی ترکیه دست یافت.

به گزارش صدای کشتی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام پیروزی ترکیه روزهای ۲۲ لغایت ۲۴ اسفندماه در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط سام ارشد در وزن ۵۱ کیلوگرم، سبحان اسمی در وزن ۷۱ کیلوگرم، رضا افشار در وزن ۸۰ کیلوگرم، امیررضا علیپور در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرحسین نقدعلی پور در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا، محمد امین ساقی در وزن ۴۵ کیلوگرم، امیرحسین محمدی مقدم در وزن ۴۸ کیلوگرم، سام سیار در وزن ۵۵ کیلوگرم، کامران فضلی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره و اهورا خاطری در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
آزادکاران نوجوان کشورمان در این مسابقات با کسب ۱۰ مدال رنگارنگ بعنوان قهرمانی دست یافتند.
در وزن ۴۵ کیلوگرم محمدامین ساقی در دورهای اول و دوم مقابل کشتی گیرانی از کشورهای ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل حریفی از ترکیه پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ساقی در دیدار نهایی مغلوب حریف قرقیزستانی شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۴۸ کیلوگرم امیرحسین محمدی مقدم در دور اول مقابل حریفی از قرقیزستان به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز کشتی گیری از قرقیزستان را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. محمدی در فینال مغلوب کشتی گیری از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۵۱ کیلوگرم سام ارشد در مبارزه نخست خود با نتیجه ۱۰ بر صفر حریفی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله کشتی گیری از قرقیزستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. ارشد در دیدار پایانی کشتی گیر آذربایجان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۵۵ کیلوگرم ابوالفضل کوشکی در دور نخست مقابل حریف قرقیزستان مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت. اهورا خاطری در دورهای اول و دوم کشتی گیرانی از ترکمنستان را شکست داد. سام سیار در مبارزه نخست مقابل حریفی از کشور ترکیه به برتری دست یافت. وی در دور بعد مقابل دیگر نماینده ترکیه به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل اهورا خاطری دیگر نماینده کشورمان با نتیجه ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و راهی فینال شد. سیار در فینال مغلوب کشتی گیری از آذربایجان شد و به مدال نقره بسنده کرد. خاطری نیز در دیدار رده بندی مقابل حریف خود پیروز شد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۶۰ کیلوگرم کامران فضلی در دور نخست نماینده آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل کشتی گیری از انگلیس به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نماینده کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. فضلی در دیدار پایانی مقابل حریف قرقیزستانی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۶۵ کیلوگرم ماهان کاووسی در دور اول مقابل حریفی از قرقیزستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم به کشتی گیری از ترکیه باخت. کاووسی در گروه شانس مجدد حریف خود را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه پیدا کرد. وی در این دیدار مغلوب حریف خود شد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.
در وزن ۷۱ کیلوگرم سبحان اسمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل کشتی گیری از ترکیه به برتری دست یافت. وی در دور سوم دیگر نماینده ترکیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی با شکست کشتی گیر قرقیزستانی به دیدار فینال راه یافت. اسمی در این دیدار از سد حریف مجارستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۸۰ کیلوگرم رضا افشار در دور نخست مقابل حریفی از ترکیه به برتری دست یافت. وی با برتری مقابل کشتی گیری از ترکیه فینالیست شد. افشار در فینال حریف آذربایجانی خود را مغلوب و صاحب گردن آویز طلا شد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم امیررضا علیپور در مبارزه نخست حریفی از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی با برتری مقابل حریفی از مجارستان به دیدار نهایی راه پیدا کرد. علیپور در فینال با برتری مقابل حریف خود طلایی شد.
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین نقدعلی پور در مبارزه نخست حریفی از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم کشتی گیری از آذربایجان را شکست داد. نقدعلی پور در دور سوم حریفی از ترکیه را مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز دیگر کشتی گیر ترکیه را شکست داد و راهی فینال شد. نقدعلی پور در فینال مقابل حریفی از آذربایجان به برتری دست یافت و طلایی شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.