تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 - 13:04
کد خبر : 368

نقدی بر عملکرد آزادکاران در قهرمانی آسیا

آیا مقصر نتایج آسیایی چرخه انتخابی است؟

آیا مقصر نتایج آسیایی چرخه انتخابی است؟
علی شریفی-مسابقات کشتی قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ قزاقستان،در رده بزرگسالان، با قهرمانی مقتدرانه فرنگی کاران ایران همراه بود اما تیم کشتی آزاد ایران، با سقوطی دو پله ای، روی سکوی سوم ایستاد.

هر چقدر نتایج و عملکرد شاگردان حسن رنگرز، درخشان و امیدوار کننده بود، نتایج و عملکرد تیم کشتی آزاد تحت سرمربیگری پژمان درستکار ضعیف  و ناامید کننده بود.بعد از رقم خوردن این نتایج دور از انتظار، برخی رسانه ها در فضای رسمی و مجازی و افراد شاخص مقصر رقم خوردن این نتایج را اجرای چرخه انتخابی تیم ملی دانستند.

اما آیا این ادعا، قابل پذیرش است؟

درست است که تیم کشتی  آزاد از دل مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شد اما آیا مقصر این نتایج هم چرخه است؟مگر همه چیز در چرخه خلاصه می شود؟اگر اینگونه است، پس نقش کادر فنی چیست؟اگر مقصر، چرخه است پس اردوهای آماده سازی به چه هدفی تشکیل می شود؟اگر قرار است کادر فنی مسؤولیت نتایج دور از انتظار را قبول نکند، همان بهتر که کشتی گیران در شهرهای خود و زیر نظر مربیان خودشان تمرین کنند و مستقیماً به مسابقات اعزام شوند.
اگر مقصر این نتایج، کم تجربگی نفرات اول قهرمانی کشور بود، پس چرا نفرات با تجربه ای مثل گلیج و سرلک و قیاسی هم نمایشی ضعیف داشتند؟
بعد از آن باخت جنجالی در نیمه نهایی، چرخه باید می آمد و امیررضا معصومی را برای دیدار رده بندی مهیا می کرد یا این وظیفه بر دوش کادر فنی بود؟
بدن خسته و بی جان علیرضا سرلک و ارشک محبی و حسین ابوذری را چرخه باید آماده می کرد یا تمرینات حساب شده کادر فنی؟از طرفی، اگر واقعا قرار بر رعایت چرخه بود، پس چرا بعد از مصدومیت پیمان بیابانی، کیان محمودجانلو که نفر دوم بود، اعزام نشد؟چرا کادر فنی، رحمان عموزاد را در ترکیب قرار داد؟
پشتوانه سازی کادر فنی و میدان دادن به نفرات دوم و سوم قابل دفاع و شایسته تحسین است؛
اما همان طور که از عملکرد مثبت کادر فنی در جهانی نروژ دفاع کردیم، حالا باید از عملکرد  کادر کشتی آزاد انتقاد کنیم.
چشم انداز تیم آزاد با این عملکرد، چشم انداز روشنی نیست چرا که؛نه از نظر آمادگی جسمانی، نه از نظر برطرف کردن اشکالات فنی کشتی گیران، نه از لحاظ اتخاذ آنالیز و تاکتیک مناسب،کادر فنی عملکرد قابل قبولی نداشت.
به راستی کشتی گیران ما در این مسابقات، چند پیروزی مقابل عنوان داران جهان به دست آوردند تا نشانگر پیشرفتشان باشد؟
جامعه کشتی از کادر فنی انتظار آسیب شناسی ، پاسخگویی و جبران دارد؛نه آنکه به جای پاسخگویی، چرخه را مقصر جلوه بدهند و مسابقات قهرمانی آسیا را تورنمنتی درجه چندم معرفی کنند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.