تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1402 - 16:32
کد خبر : 6707

انتقاد شدید مربی حسن یزدانی از احتمال بازگشت قاسمپور به ۸۶کیلوگرم

انتقاد شدید مربی حسن یزدانی از احتمال بازگشت قاسمپور به ۸۶کیلوگرم
مربی سازنده حسن یزدانی با انتقاد شدید از احتمال بازگشت کامران قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم، گفت: این اقدام غیر قانونی و بر خلاف چرخه انتخابی تیم ملی است.

 به گزارش صدای کشتی ، همت مسلمی با اشاره به اینکه برخی شنیده ها حاکیست قرار است کامران قاسمپور پس از ناکامی در وزن ۹۷ کیلوگرم، به وزن ۸۶ کیلوگرم بازگردد، اظهار کرد: چرخه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در زمان سرمربیگری پژمان درستکار طراحی شد و به تایید فدراسیون کشتی رسید. همه کشتی گیران از نفرات گمنام تا مطرح از اجرای این چرخه رضایت داشتند چرا که همه چیز بر اساس قانون و به صورت شفاف بود. بر اساس چرخه ای که طراحی شد، مسابقات قهرمانی کشور، تورنمنت بین المللی و مسابقات آسیایی به عنوان مراحل انتخابی تیم ملی طراحی شد و کشتی‌گیرانی که می‌خواستند به مسابقات جهانی و المپیک برسند باید از این قانون تبعیت می کردند، حال با این اوصاف چطور می شود که می‌شنویم قصد دارند کامران قاسمپور را در فاصله ۴ یا ۵ ماه مانده به المپیک وارد وزن ۸۶ کیلوگرم کنند؟

مربی سازنده حسن یزدانی، افزود: قاسمپور به دلیل مصدومیت در مسابقات وزن ۹۷ کیلوگرم قهرمانی کشور حضور نداشت، سپس به یک تورنمنت خارجی رفت که نتیجه خوبی کسب نکرد، پس از آن جام یاشاردوغو را باز هم به دلیل آسیب دیدگی از دست داد. چطور می شود کشتی گیری که در هیچ کدام از مراحل چرخه انتخابی حضور نداشته و در وزن ۹۷ کیلوگرم بوده است را می خواهند بی‌توجه به شرایط چرخه، وارد وزن ۸۶ کیلوگرم کنند؟ چرخه انتخابی قانونی است که مصوب شده و نمی‌توانند به آن بی توجه باشند و در آستانه المپیک چنین تصمیمی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: حسن یزدانی پس از عمل جراحی زیر نظر بنده و فیزیوتراپ و بدنساز با انگیزه بسیار بالا در حال تمرین است و بعد از جام تختی به اردوی تیم ملی بازمی‌گردد. یزدانی انگیزه بسیار زیادی دارد و در شرایط بسیار خوبی است تا جاییکه او را تاکنون تا این حد آماده و قبراق ندیده بودم اما این قبیل تصمیمات که هیچ منطقی پشت آن نیست و بر خلاف قانون است، باعث دلسردی و نگاه بدبینانه یزدانی می‌شود و ممکن است این تفکر را بوجود بیاورد که برخی می خواهند در راه او سنگ‌اندازی کنند. یزدانی کشتی گیر بزرگی است و در چنین شرایطی باید مورد حمایت روحی و روانی قرار گیرد.

مسلمی تصریح کرد: کامران قاسمپور نیز کشتی گیر بزرگی است و به هیچ عنوان قصد بی احترامی به او یا هر کشتی گیر دیگری را ندارم اما وقتی قانونی مصوب می‌شود باید به آن پایبند باشیم نه اینکه در آستانه المپیک بخواهیم با تصمیمات غیر منطقی شرایط دشواری را رقم بزنیم. قاسمپور کشتی‌گیر ۹۷ کیلوگرم است و این شایستگی را دارد که مقابل آذرپیرا به برتری برسد و راهی المپیک شود. خود آقایان هم پیش از این اعلام کردند شرایط وزنی او به شکلی است که به هیچ عنوان به ۸۶ کیلوگرم بازنمی‌گردد. او اگر می خواهد به ۸۶ کیلوگرم بازگردد باید منتظر بماند و برای سال بعد از المپیک از ابتدا وارد چرخه انتخابی تیم ملی در وزن ۸۶ کیلوگرم شود. طبق چیزی که از قبل مشخص بوده حریف یزدانی در این وزن در صورتی که در آسیایی هم قهرمان شود برای انتخابی المپیک باید با یزدانی روبرو شود. یزدانی همیشه با انتخابی به جهانی و المپیک رفته و همیشه بدون هیچ حرف و حدیثی تابع قانون بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چطور می شود کشتی گیری که اصلا در چرخه انتخابی نبوده و طی دو سال اخیر مصدوم بوده است را می خواهند به ۸۶ کیلوگرم بیاورند؟ این اتفاق اصلا منطقی نیست و بر خلاف قانون است. یزدانی با انگیزه و پر قدرت در حال تمرین است و در بهترین شرایط به میدان بازمی گردد،‌ نباید با اقدامات غیر منطقی باعث ایجاد جو بدبینی شویم و یزدانی را از نظر روحی و روانی در شرایط دشواری قرار دهیم. کامران ۲ سال قهرمان جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم بوده است. یزدانی هم همیشه در ۸۶ کیلوگرم او را با اختلاف برده است اما او اصلا در چرخه وزن ۸۶ کیلوگرم نبوده و نمی توان به یکباره او را چند ماه مانده به المپیک وارد این وزن کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی سه شنبه , ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۱

آقااین‌حرفاچیه
؟الکی‌الکی‌چنددوره‌ست‌حسن‌به‌تیلورمیبازدوهرباربدتروبدترمیبازه.وقتی‌۸۶ک.وزن‌المپیکی‌هستش‌وکامران‌بخوبی‌تواین‌وزن‌جاافتاده‌ست‌وبهترین‌وسرعتی‌ترین‌زیرگیرایران‌وجهانست.واو۱۰۰در۱۰۰میتونه‌طلاروازدست‌تیلورگرفته‌وبه‌ارباب‌بودنش‌دراین‌وزن‌خاتمه‌داده‌واشکشودربیاره‌چطورکه‌اودرالمپیک۲۰۲۰اشک‌حسنودرآورداکنوندر۲۰۲۴بایدکامران‌انتقام‌اشکهای‌رفیقش‌روبگیره‌وانشاالله‌وماشاالله‌قاسمپوربه۹۷ک‌نمیرودوبازهم‌بفردی‌دیگرنمیبازدوازنبوغش‌کم‌نمیشوداومال۹۷نیست.بهیچ‌عنوان.۲بارتصمیم‌غلط‌گرفتندبسده.بدنشم‌تحت‌فشارازبین‌میره‌که‌چندسال‌بعدروخاهدشدمثل‌عباس‌جدیدی

علی سه شنبه , ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۶

همت‌جان‌صحبت‌مملکت‌مردم‌یک‌کشورست.چراکه‌اگرنظرمردم‌دررابطه‌بااعزام‌حسن‌وکامران‌روبخاهیدبهترمتوجه‌میشیدکه‌رای‌اکثریت‌باکدام‌است.سنگ‌اندازی‌نکنیدوکمک‌کنیدشاگرددیگرتونم‌یکبارالمپیک‌روتجربه‌بکنه.وچی‌میشه‌شماحسنودریکوزن‌بالاترین.آزمایش‌کنیدوچندتاهم‌طلادر۹۲بگیره.کامران‌زیرگیروفنهست.اماحسن‌زیرکتف‌زن‌وقدرتمندهست.هر۲شاگگردان‌خودتن‌پس‌بایک‌چشم‌ب‌هر۲نگاه‌کن.وکمک‌کن‌چنانکه‌میگی‌برامملکت‌وبالارفتن‌پرچم‌کشورم‌هرکاری‌میکنم.بزارقاسمپور۸۶ک.المپیک‌طلاروبرامون‌صیدبکنه‌ازشمامتشکروممنون‌وسپاسگزاریم