تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مرداد 1402 - 12:37
کد خبر : 2975

اکبر فلاح: آذر پیرا پشت خط بماند خواهد سوخت/اگر دوتیم متفاوت به جهانی و بازی های آسیایی بروند یعنی پشتوانه سازی کرده ایم

اکبر فلاح: آذر پیرا پشت خط بماند خواهد سوخت/اگر دوتیم متفاوت به جهانی و بازی های آسیایی بروند یعنی پشتوانه سازی کرده ایم
اکبر فلاح درمورد ترکیب احتمالی ایران در بازی های آسیایی و حضور کامران قاسمپور در ۹۷کیلوگرم با توجه به گفتگوی پیشین علیرضا دبیر با برنامه دایره طلایی مبنی بر اعزام آذرپیرا به بازی های آسیایی عنوان کرد: وقتی آقای دبیر اعلام کرده ،پس باید منتظر ماند تا خودش درمورد این موضوع صحبت کند،ایشان فعلا نگفته که آذرپیرا را اعزام نمی کنیم و زیر حرفش نزده و تا اعلام قطعی فدراسیون نمی‌توان نظر داد.

قهرمان سابق کشتی آزاد جهان درخصوص قابلیت های فنی امیرعلی آذرپیرا اظهار داشت:
این کشتی گیر با عملکرد خود نشان داده است که می‌تواند قهرمان جهان شود و باید به او کمک کرد و در جای خود، از او استفاده کرد ، اگر پشت خط بماند و به موقع از او استفاده نشود ؛قطعا یک مهره جوان و ارزشمند در کشتی ایران خواهد سوخت.باید از تمام جوان هایی که پشت خط هستند به موقع استفاده شود نه زمانی که انگیزه آنها از دست می‌رود ، این حتی به ضرر کشور نیز هست.من امیدوارم امثال آذرپیرا را ببینند و به آنها فرصت بدهند!

فلاح در ادامه افزود: کسی مثل حسن یزدانی که قهرمان شده و مطرح شده اند ، قطعا تا المپیک کشتی خواهد گرفت ، ما باید سعی کنیم برای بعد از او پشتوانه سازی کنیم و بهتر است ما برای بازی های آسیایی روی دو تیم تمرکز کنیم.

وی در همچنین تصریح کرد: اگر ما خوب کار کرده باشیم ، مشکلی ندارد که دو تیم داشته باشیم ،از بعد از المپیک تیم دست سرمربی جدید بوده و به نظرم او می‌تواند تیم را سر و سامان دهد و دو تیم بچیند.

او در ادامه گفت:ما می توانیم یک تیم خوب را به بازی های آسیایی اعزام کنیم و مدال های خوبی بگیریم و تیمی را هم روانه مسابقات جهانی کنیم و در آن هم نمایندگان ما روی سکوی جهانی و چه بسا سکوی قهرمانی بروند.

مربی کشتی آزاد استان تهران، در پاسخ به اینکه بازی های آسیایی پاداش المپیکی و جایزه پای سکو دارد و از این حیث برای کشتی گیران ما دارای اهمیت است تصریح کرد : من فکر می‌کنم اگر یک کشتی گیر بخواهد در هر دو رویداد کشتی بگیرد ، نمی تواند نتیجه خوبی در رویداد دوم بگیرد، طبق طبیعت کشتی ، بدن در فاصله ده روز از مسابقه اول تا دوم، جواب نخواهد داد و فشار بسیاری وارد می‌شود.

مدیر فنی تیم های کشتی آزاد استان تهران در ادامه عنوان کرد: سال ۱۹۷۴ هم مشابه این اتفاق را داشتیم که یک تیم به جهانی رفت و یک تیم به بازی های آسیایی، و البته در جهانی نتیجه خوبی حاصل نشد و فقط یک نقره گرفتیم، آن هم به این دلیل که آن زمان پشتوانه سازی انجام نشده بود و فقط تیم اول در بازی های آسیایی مدال های زیادی کسب کردند!

اکبر فلاح افزود: ما می‌توانیم دو تیم جداگانه بفرستیم که این مسئله عیار و کارکرد مربی را نیز نشان می‌دهد و آزمون چالشی خوبی برای مربیان خواهد بود . هر زمان که ما بتوانیم دو تیم متفاوت را به بازی های آسیایی و مسابقات جهانی اعزام کنیم یعنی پشتوانه سازی کرده و خوب کار کردیم.

وی همچنین اذعان کرد: در صورتی می‌توانیم بگوییم کشتی بهترین شرایط را دارد که تیم دوممان در آسیا با اقتدار قهرمان شود و تیم اول نیز در جهانی حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد!

این پیشکسوت کشتی در خصوص رویکرد کلی کشتی آزاد ایران گفت: هنوز به آن ایده‌آل نرسیدیم و خیالمان راحت نیست ، رو به جلو هستیم، اما کج دار و مریز و پر نوسان و به آن ثبات نسبی نرسیدیم .

مربی شاخص استان تهران، درمورد آکادمی کشتی فلاح و کشتی گیرانی همچون سام سیار کشتی‌گیر نونهال این آکادمی که در رده نوجوانان به مدال برنز جهان دست یافت و علی خرمدل عنوان دار کشتی آزاد جوانان جهان گفت:

در ابتدا بگویم، باشگاه ما هر سال دین خود را به کشتی ادا می‌کند و در این سال ها در تمام رده ها ، کشتی گیر به تیم ملی تحویل داده ایم و چه در آسیا و چه جهان هم مقام آوردند و این امتیاز و افتخار را به نام استان تهران و تیم ملی ثبت کردیم.امسال هم در نونهالان آسیا تنها یک طلایی داشتیم که او هم از استان تهران و باشگاه کارگران بود! در نوجوانان آسیا هم استان تهران قهرمان داشت؛یکی از آنها همین سام سیار بود که با سن نونهالی به عنوان قهرمانی نوجوانان آسیا رسید، در جهان هم لیاقت و توانایی کسب طلا را داشت و می‌توانم بگویم در کشتی اش با نماینده آمریکا، واقعا او بهتر از حریف بود و می‌توانست شکستش دهد، اما همین که با وجود سن، دست پر برگشت، کار ارزشمندی بود. سام آینده درخشانی دارد و می‌تواند در بزرگسالان هم افتخار آفرینی کند.
همچنین علی خرمدل کشتی گیر شایسته و مستعد ما در مسابقات جوانان جهان بود که به مدال برنز رسید و بنظرم باشگاه ما در حد خودش خوب کار کرده است و البته انتظار من این است که با وجود علاقمندان زیادی که به باشگاه می‌آیند باید بیشتر از این ها مدال آوری کنیم.

مدیرفنی تیم های کشتی آزاد استان تهران درخصوص این ادعا این که برخی معتقد هستند که آکادمی فلاح سال هاست فقط در رده های پایه نتیجه می‌گیرد و در بزرگسالان آورده ای ندارد اظهار داشت : این افراد درست می‌گویند، ما در رده بزرگسالان تا قهرمانی آسیا هم رفتیم اما این مسئله دلایل مختلفی دارد؛ از جمله اینکه ما در منطقه خاصی با آسیب های اجتماعی فراوان فعالیت می کنیم، برخی نمی‌توانند حواشی را کنترل کنند و وارد حاشیه می‌شوند و
برخی دیگر در زندگی با مشکلاتی مواجه می شوند که نمی‌توانند توجه کافی را به کشتی داشته باشند . اما مسئله دیگر توجه مسئولان است، مثلا حسین شهبازی از نوجوانان قهرمان شده ، اما چه کسی به او توجه کرده و یا برایش کاری انجام داده است؟ علی خرمدل هم حسین شهبازی دیگری‌ست که باید به او توجه شود ،
کسی که در زندگی مشکل دارد وقتی برود نتیجه بگیرد و ببیند توجهی صورت نگرفته قطعا کشتی را ول می‌کند و همینطور نفرات بعدی!این دست من نیست که بتوانم شبانه روز تاکید کنم به کشتی گیر توجه کنید اما کسی توجه نکند!

اکبر فلاح در پایان در خصوص وضعیت و چشم انداز کشتی تهران خاطرنشان کرد: می‌توانم بگویم در رده های پایه تا جوانان، با مازندران دوشادوش هستیم و پیش می‌رویم اما در بزرگسالان عقب هستیم که اگر همه کمک کنند
ما نفرات بیشتری را تا المپیک اضافه کنیم و این توانایی را هم داریم که بتوانیم با مازندران رقابت کنیم .
اگر ما جلو بیفتیم استان های دیگر مثل کرمانشاه ،همدان و سایرین به مرور جلو می‌آیند . اگر مسئولین تهران بیدار شوند و پایتخت را جلو بیاندازند، سایر استان ها نیز بیدار می‌شوند و چرخ کشتی ایران بهتر از این ها خواهد چرخید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.