تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 اسفند 1402 - 10:50
کد خبر : 6474

بخشنامه برگزاری لیگ دسته اول در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

بخشنامه برگزاری لیگ دسته اول در سال ۱۴۰۳ اعلام شد
سازمان لیگ فدراسیون کشتی بخشنامه برگزاری رقابت های لیگ دسته اول کشتی آزاد و فرنگی باشگاه های کشور در سال 1403 را اعلام کرد.
به گزارش صدای کشتی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، طبق آئین نامه کلی سازمان لیگ و بخش نامه مذکور تا پایان وقت اداری روز پنجم اردیبهشت ماه  ۱۴۰۳ نسبت به معرفی باشگاه و ثبت نام از طریق سازمان لیگ اقدام نمایند.
نکته ۱:  به هیچ عنوان تاریخ ثبت نام تیم های متقاضی تمدید نخواهد شد.

«شرایط، نحوه و زمان بندی برگزاری مسابقات لیگ دسته اول کشتی آزاد و فرنگی سال ۱۴۰۳»

۱- مسابقات با حضور حداقل ۸ تیم در هررشته  برگزار می شود.
۲- قرعه کشی مسابقات نیمه اول اردیبهشت ماه و شروع مسابقات دهه اول خرداد ماه ۱۴۰۳ می باشد.
۳- شرایط سنی کشتی گیران شرکت کننده در مسابقات لیگ کشتی دسته اول کشور زیر ۲۳ سال بوده که  متولدین ۱۲/۱۰/۱۳۷۹  لغایت ۱۰/۱۰/۱۳۸۵ می توانند در مسابقات لیگ دسته اول سال ۱۴۰۳ شرکت نمایند.
۴- تیم ها می توانند نسبت به عقد قرارداد با ۲ کشتی گیر بزرگسال اقدام و در هر دیدار مجاز به استفاده از حداکثر   ۲ کشتی گیر می باشند.
۵- کلیه تیم ها می بایست از طریق سامانه جامع مسابقات فدراسیون کشتی نسبت به ثبت نام و تایید درخواست حضور در لیگ دسته اول باشگاه های کشور اقدام نمایند. سپس هیات کشتی استان مربوطه ضمن تایید درخواست باشگاه متقاضی مراتب را در سامانه به سازمان لیگ فدراسیون کشتی ارجاع می نماید. در نهایت پس از واریز ورودیه مسابقات، باشگاه مذکور اجازه عقد قرارداد و ثبت نام کشتی گیران، مربیان و عوامل اجرایی را طبق آئین نامه سازمان لیگ خواهد داشت.
۶- کشتی گیران می بایست به هنگام عقد قرارداد وضعیت سربازی خود را مشخص نمایند و کشتی گیرانی که در حال خدمت سربازی هستند می بایست رضایت نامه از تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح راداشته باشند و کشتی‎گیران دانش‎آموز و یا دانشجو باید بهنگام عقد قرارداد مجوز تحصیلی خود را که به تائید اداره آموزش و پرورش یا دانشکده مربوطه رسیده باشد ارائه کنند.
۷- تیم های واجد شرایط موظفند ثبت نام کشتی‌گیران، مربیان، سرپرست، مشاور داوری، کادر پزشکی، مشاور رسانه‌ای و سایر عوامل اجرایی را تا ۱۰ روز پیش از اولین مسابقه در “مرحله رفت”  در سامانه جامع مسابقات اقدام کنند.
۸- قرعه کشی مسابقات لیگ دسته اول باشگاه های کشور برمبنای تعداد تیم های شرکت کننده درگروه های ۳ و۴ تیمی انجام می گردد.
۹- رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه های کشتی کشور به صورت رفت و برگشت ومتمرکز در هرگروه برگزار و پس از مشخص شدن تیم های برتر، مراحل نیمه نهایی، مرحله ضربدری و فینال رقابت ها برگزار می شود .
۱۰- هر کشتی گیر، مربی، سرپرست و سایر اعضای کادر فنی، داوری، پزشکی، رسانه ای و مدیریتی صرفاً می تواند از یک باشگاه در رقابت های لیگ دسته اول سال ۱۴۰۳ حضور داشته باشد.
۱۱- تیم های اول و دوم مسابقات دسته اول به لیگ برتر صعود خواهند کرد .
۱۲- تیم قهرمان لیگ دسته اول با موافقت سازمان لیگ و فدراسیون کشتی با هزینه خود به یکی از تورنمنتهای بین‎المللی اعزام خواهد شد .
۱۳- حضور شش کشتی‎گیر در شش وزن برای لیگ دسته اول کشور الزامی است . در غیر اینصورت آن تیم مسابقه را در تمام اوزان با ضربه فنی بازنده خواهد بود (در چنین مواردی  امتیازمثبت تیم برنده  نصف بعلاوه یک می باشد).
۱۴- مبلغ ورودیه هر باشگاه کشتی در رقابت های  لیگ دسته اول ، هر کدام از رشته آزاد یا رشته فرنگی ۴۰۰ میلیون ریال (معادل ۴۰ میلیون تومان) خواهد بود. در صورتی که مبلغ فوق الذکر از سوی باشگاه واریز نگردد، سامانه جهت ثبت نام و عقد قراردادها در اختیار باشگاه قرار نخواهد گرفت.
۱۵-   هر باشگاه شرکت کننده در لیگ دسته اول می باید مبلغ ۴ میلیارد ریال در قالب یک چک بعنوان ضمانت حسن انجام تعهدات خود،   به امور مالی فدراسیون کشتی تحویل دهد، تا در موارد خاص چک مذکور وصول گردد.
تبصره : باشگاه کشتی متقاضی جهت حضور در رقابت‌های لیگ دسته اول می باید ورودیه مسابقات را از طریق پرداخت موجود در سامانه یا از طریق واریز حساب شمارهIR 570610000001001002651200  بنام فدراسیون کشتی نزد بانک  شهر اقدام کند.
((نکته ۲ : شرایط عقد قرارداد و دیگر موارد که در این بخشنامه به آن اشاره نشده است، مطابق با آئین نامه سازمان لیگ است.))
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.