تاریخ انتشار : دوشنبه 30 بهمن 1402 - 14:12
کد خبر : 6309

«یزدانی» به «حرف احمد» خطر گوش کند حتما به «تیلور» خواهد باخت

جدی می فرماییم!

جدی می فرماییم!
وحید جعفری- اگر حسن یزدانی به حرف های احمد خطر -که به تازگی و در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرده مقداری نکات فنی برای غلبه شیرشاه بر جادوگر امریکایی ها دارد- گوش کند، نه تنها دیوید تیلور را شکست نخواهد داد، بلکه با اختلاف فاحش مغلوب حریف خواهد شد.

به گزارش صدای کشتی؛ جدی می فرماییم! اگر حسن یزدانی به حرف های احمد خطر -که به تازگی و در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرده مقداری نکات فنی برای غلبه شیرشاه بر جادوگر امریکایی ها دارد- گوش کند، نه تنها دیوید تیلور را شکست نخواهد داد، بلکه با اختلاف فاحش مغلوب حریف خواهد شد و در انتهای مبارزه باید مهتابی های سالن برگزاری مسابقات را بشمارد!حالا و بعد از سخنان اخیر حاج احمد درباره پژمان درستکار متوجه می شویم که چرا سرمربی سابق تیم ملی با تمام شایستگی هایش در عرصه قهرمانی به آنچه استحقاقش را داشت، نرسید؛ او زیر نظر احمد مجدزاده زیرگیری را فرا گرفته که در دوران قهرمانی کمتر زیر می گرفت و بیشتر دفاع می کرد!

در واقع طبق ادعای احمد مجدزاده، او اولین مربی پژمان درستکار بوده و خروجی مربیگری او، آزادکاری بوده که بیشتر از اینکه حمله کند و زیر بگیرد، دفاع می کرده است. واقعیت اینکه اگر احمد خطر همان طور که به پژمان درستکار زیرگیری و مچ گیری یاد داده، بخواهد به حسن یزدانی هم فنونی را برای شکست تیلور یاد بدهد، همان بهتر که یاد ندهد، چراکه یزدانی آنچه در یاد دارد را هم از یاد خواهد برد. احمد مجدزاده، آن زمان که به قول خودش احمد خطر بود، نتوانسته پژمان درستکار را زیرگیر کند، چه برسد به حالا که حاج احمد شده و سال هاست از تشک کشتی دور است و دنبال فقه رفته و حالا به واسطه حضور در یک مناظره تلویزیونی و به زبان آوردن واژگانی چون «جدی می فرمایید»، «قربان»، «حضرت آقا» و… تبدیل به یک سلبریتی در فضای مجازی شده که همگان دوست دارند با او عکس بگیرند؛ اما واقعیت امر آن است که احمد خطر با اینکه همه را شکست داده، اما هرگز ملی پوش نبوده و مدال جهانی و المپیک که پیشکش، حتی مدال آسیایی هم در کارنامه ندارد.

سوال اینجاست، احمد خطر که کشتی گیر وزن ۵۷ کیلو بوده، چطور برای وزن ۶۲ کیلو، ۲۰۰ گرم اضافه وزن داشته و او که به خاطر ۲۰۰ گرم اضافه وزن در وزن ۶۸ کیلو حضور پیدا کرده و همه مدعیان ریز و درشت این دسته را پینگ پنگی شکست داده و به فینال رسیده، چرا در برنامه تلویزیونی نمی تواند به درستی فن «یک دست و یک پا»ی مخالف را آموزش بدهد؟! قربان! حضرت آقا! حاج احمد آقا خطر! اینا رو از کجا آوردید؟ واقعا جدی می فرمایید یا… ؟!

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هموطن دوشنبه , ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰

با سلام
نگارنده محترم، من در مورد حواشی پیرامون ایشون کاری ندارم و در جای خود میتونه بررسی بشه اما اصرار شما برای اینکه منکر کشتی گیر بودن و پیشکسوت بودن ایشون بشید رو متوجه نمیشم. تلویزیون کسانی مثل آقای محمد محمودی رو دعوت میکنه و بعنوان پیشکسوت کشتی معرفی میکنه اونوقت ایشون با وجود عناوین مختلف، کشتی گیر استان کشتی خیز تهران در دهه ۶۰ برای حضور در مسابقات سطح اول کشور، حضور در جام تختی، مقام دوم انتخابی تیم ملی، پیروزی در مقابل بسیاری از کشتی گیران مطرح و ملی پوش و … نمیتونه پیشکسوت کشتی باشه چون صرفا یک فن رو نتونسته مسلط تو انتن تلویزیون در سن ۶۲ سالگی اجرا کنه.
ایشون نگفت من به حسن یزدانی زیرگیری یاد میدم بلکه گفت نکته مهم این هست که حسن اقا گارد رو پایین بیاره و با گارد پایین تری با تیلور کشتی بگیره. مگر غیر از این هست؟ حسن اقا اسطوره و شاهنامه کشتی هست و مورد علاقه و احترام همه مردم. در این که حسن آقا مایه فخر کشتی هست و توانمندی بسیار بالایی داره هیچ احدی شک نداره اگر هم کسی شک داره عملکرد یکطرفه داخلی حسن اقا یا کشتی های خارجی حسن اقا بغیر از کشتی با تیلور گویای فوق ستاره بودن ایشون هست اما همه ما که کشتی میگرفتیم و تا حدودی فهم کشتی داریم میدونیم نقطه ضعف حسن اقا در مقابل تیلور دقیقا همین گارد باز و راحت زیر دادن حسن اقاست. اوایل حسن تو پیچا کشتی رو وا میداد که دلیلش قوای بدنی تیلور و افت بدنی حسن اقا بود الان هم تیلور تغییر تاکتیک داده و فهمیده از گارد باز حسن اقا اگر بشینه هر زمان بخواد زیر میگیره …
از طرفی اگر پیشکسوت کشتی بودن یا حتی مربی قابلی بودن به عناوین اسیایی و جهانی بود، همین حسن اقای یزدانی ما امروز شاید به این افتخارات نمیرسید چون همت مسلمی ای نبود، مربی ارزنده ای که شیرشاه رو پرورش داده ولی حتی عناوین داخلی زیادی هم نداره چه برسه به بین المللی و همه او رو با بردش مقابل البروس تدیف اوکراینی در لیگ میشناسن.
امیدوارم بعد از این انصاف رو بیشتر رعایت فرمایید، به امید پیروزی دلاور کشتی ایران پهلوان حسن یزدانی در مقابل دیوید تیلور در المپیک ۲۰۲۴. یا حق

جواد یکشنبه , ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵

مگه این بنده خدا چی گفت که یه چنین متن سرتاسر حقیرانه و عقده ای که سرسوزن عدالت و درستی توش دیده نمی شد واسش نوشتین . یاد جمله اون خرما فروش توسریال مختار افتادم که به ابن زیاد گفت این خاصیت ……است که با تحقیروتهمت دیگران را مسخره کند

امیر پنجشنبه , ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱

ایشون آدم بی ریا و بدون تکبریه… در یک برنامه تلوزیونی بعد از سالها دوری از کشتی ..توقف داشتین چه آموزشی بده؟؟؟
در حد برنامه تلویزیونی خیلی هم خوب آموزش داد…
پژمان درستکار ذاتا کشتی گیر دفاعی بود … این متن خیلی بچگانه و دور از جامعه کشتی بود