تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1402 - 19:06
کد خبر : 2764

سطح بالای رقابت های کشتی آزاد جوانان جهان/ نگاهی به نفرات برتر هر وزن

سطح بالای رقابت های کشتی آزاد جوانان جهان/ نگاهی به نفرات برتر هر وزن
آرشام سپیدار - مسابقات قهرمانی جوانان جهان، از تاریخ ۲۳ تا ۲۹ مرداد ماه به میزبانی اردن برگزار خواهد شد. کشتی گیران مطرحی از کشورهای دنیا در این رقابت ها حضور دارند که بی شک با وجود این ستاره ها انتظار می رود سطح مسابقات بالا باشد. در ادامه به بررسی نفرات مطرح هر وزن و عناوین آنها خواهیم پرداخت:

وزن ۵۷ کیلوگرم
در این وزن، احمد محمدنژاد جوان نماینده‌ کشورمان خواهد بود. نفر سوم جوانان و امیدهای جهان و قهرمان دو ساله جام جهان پهلوان تختی و ازچهره‌های مطرح ما در این وزن است که برای کسب طلای جوانان جهان انگیزه های زیادی دارد.
نماینده‌ روسیه نیز کشتی‌گیری به نام لِوپاولوف است، که توانسته با غلبه بر آرتم گوبایف نفر دوم قهرمانی کشور روسیه و قهرمان تورنمنت پادوبنی- به عضویت تیم ملی جوانان روسیه در بیاید. نماینده‌ی ارمنستان، ادیک هاروتونیان است که امسال در مسابقات امیدهای اروپا به مدال برنز رسید. روسلان عبدالله‌اف، نماینده‌ی آذربایجان است که امسال قهرمان جوانان اروپا شد و اما نماینده‌ی ژاپن، یوتو نیشیوچی است که سابقه‌ی رقابت در رده‌ بزرگسالان و کسب عنوان را دارد و در تورنمنت رنکینگ کرواسی، به مدال نقره رسید‌. مِرِی بازاربائف از قزاقستان نیز از دیگر چهره‌های این وزن است که نقره‌ی جوانان جهان و طلا و برنز جوانان آسیا از افتخارات اوست.
لوک لیلدال، نماینده‌ی تیم آمریکا است که طلای نوجوانان جهان سال قبل و طلای جوانان پان آمریکن را در کارنامه دارد.

وزن ۶۱ کیلوگرم:
در این وزن، برای کشورمان علی خرمدل به روی تشک می رود که طلای نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۱ را در کارنامه دارد. او در مسابقات جام تختی هم حاضر بود که به عنوان پنجمی رسید.
الدار احمدالدین‌اف، کشتی‌گیر روسیه خواهد بود که بدون پرچم در مسابقه حاضر خواهد شد‌. این کشتی‌گیر در مسابقات قهرمانی جوانان کشورش طلا گرفته است.
لِویک میکائیلیان، کشتی‌گیر ارمنستان است که صاحب مدال نقره‌ی جوانان اروپا است
تامازی سلیمانیدزه، کشتی‌گیر گرجستان است که نقر‌ه‌ی نوجوانان اروپا را در کارنامه دارد.
موهیت کومار، کشتی‌گیر هند است که قهرمان جوانان و امیدهای آسیا است و از مدعیان اصلی این وزن در جوانان به شمار می‌رود. نماینده‌ی قزاقستان در این وزن، عبدی‌نور نورلانبک است که با غلبه بر شهداد خسروی توانست مدال برنز جوانان آسیا را بر گردن بیاویزد. اکیلبک اورماتوف از قرقیزستان نیز دیگر دارنده‌ی برنز جوانان آسیا است که در رقابت‌های جوانان جهان حاضر خواهد بود.
نیکولاس بوزاکیس، نماینده‌ی آمریکا خواهد بود که عنوان قهرمانی جوانان پان آمریکن در کارنامه دارد.

وزن ۶۵ کیلوگرم
محمدرضا شاکری نماینده ایران در این وزن است که سال گذشته نیز در جوانان جهان حضور داشت اما نتوانست به مدال برسد‌. این کشتی‌گیر لرستانی، دارنده‌ی مدال طلای جام یاشاردوغو است و همچنین در جام جهان پهلوان تختی نیز قهرمان شد. او امسال روند خوبی را پشت سر گذاشته و اکنون به طلای جوانان جهان چشم دوخته است.
از جمله حریفان او، نماینده‌ی تیم روسیه، دلگات عبدالقدیروف است. او در مسابقات نوجوانان جهان سال ۲۰۲۱ با شاکری کشتی گرفته بود که در آن مبارزه، شاکری توانست مقابل حریف روس پیروز شود. اکنون این احتمال وجود دارد که بار دیگر‌ با یکدیگر کشتی بگیرند.
آندرانیک آوتیسیان، کشتی‌گیر تیم ارمنستان در این وزن خواهد بود که برنز جوانان اروپا از افتخارات اوست.
سیف‌الله ایتائف، کشتی‌گیر روسی‌الاصل تیم فرانسه است که او هم برنز جوانان اروپا را در کارنامه دارد.
گوگا اوتیناشویلی، کشتی‌گیر گرجستان است که می‌توان او را از مدعیان سرسخت این وزن به شمار آورد. او دارنده‌ی برنز امیدهای اروپا و نقره‌ی جوانان اروپا است.
جاسکاران سینگ هندی هم در مسابقات حضور دارد؛ همان کشتی گیری که در فینال قهرمانی جوانان آسیا توانست با غلبه بر ابراهیم الهی صاحب مدال طلا شود. سینگ که عنوان نایب قهرمانی نوجوانان جهان را در کارنامه دارد، اکنون به دنبال کسب عنوان درجوانان جهان است. آدن ساکیبائف، نماینده‌ی قرقیزستان است که برنز جوانان آسیا و نقره‌ی امیدهای آسیا از افتخارات اوست. نماینده‌ی ترکیه، عبدالله توپراک است که هم در رشته‌ی آزاد و هم در رشته‌ی فرنگی فعالیت دارد. او در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی امیدهای اروپا به مدال برنز رسیده است و اکنون در رشته‌ی کشتی آزاد، در رقابت‌های جوانان جهان به میدان خواهد آمد‌. جسی مندز، نماینده‌ی آمریکا است که دو سال پیش هم در مسابقات جوانان جهان حاضر بود اما به مدال نرسید.
کامران‌بک کاداموف، نماینده‌ی ازبکستان است که طلای نوجوانان جهان را در کارنامه دارد. زوبال اوکراینی هم با کسب مدال طلای جوانان اروپا،برای همه رقبای جهانی خود خط و نشان کشید.

وزن ۷۰ کیلوگرم

علی رضایی در این وزن برای کشورمان به میدان خواهد رفت. او که برنز نوجوانان جهان و نقره‌ی جام یاشاردوغو را در کارنامه دارد، در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به مدال طلا رسید و اکنون به دنبال کسب طلای جوانان جهان است. از رقبای سرسخت او، ماگومد بایتوکائف روس است که طلای نوجوانان جهان را در کارنامه دارد و نماینده‌ی تیم روسیه است. هائیک پاپیکیان از ارمنستان نیز دیگر مدعی این وزن است که دو نقره‌ی امیدها و جوانان اروپا از افتخارات اوست. جاویدان احمدوف، نماینده‌ی آذربایجان است که برنز جوانان اروپا را کسب کرده است. سبا کوباخیدزه از گرجستان نیز در این رقابت حاضر است که نقره‌ی جوانان اروپا از دستاوردهای اوست. نماینده‌ی قزاقستان، محمدعلی کبیدالدین‌اف است که برنز جوانان آسیا را در کارنامه دارد. ابراهیم یاپراک از ترکیه، دیگر مدعی سرسخت این وزن است که قهرمان جوانان اروپا است. مِیِر شاپیرو، نماینده‌ی آمریکا است که قهرمان نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۱ است و نماینده‌ی ازبکستان، ظفربک اوتاخانوف، نایب قهرمان بزرگسالان آسیا و دارنده‌ی برنز جوانان آسیا است. گفتنی است که این کشتی‌گیر در جوانان آسیا، در یک کشتی نزدیک، مغلوب علی رضایی شد و اکنون احتمال رویارویی دوباره‌ی آنها وجود دارد.

وزن ۷۴ کیلوگرم

در این وزن، حسین محمدآقایی نماینده‌ی ما خواهد بود که دارنده‌ی برنز جوانان جهان در وزن هفتاد کیلو و برنز جام یاشاردوغو در وزن هفتاد و چهار کیلو است.او در مسابقات جوانان کشور قهرمان شد و در قهرمانی جوانان آسیا به نقره رسید و در گام بعدی، به دنبال کسب دومین عنوان جهانی جوانان خود است.از رقبای سرسخت او در این رقابت‌، آنتون سوچکوف خواهد بود که نماینده‌ی روسیه است. گئورگی گوگریتچیانی، نماینده‌ی گرجستان است که برنز امیدهای اروپا را در کارنامه دارد.جایدیپ جایدیپ هندی نیز در این رقابت حاضر است که نقره‌ی جوانان آسیا را در کارنامه دارد. نقره‌ای که سال ۲۰۲۲ با شکست مقابل عرفان الهی کسب کرد.میشل مسن‌برنک، نایب قهرمان جوانان جهان از آمریکا دیگر رقیب سرسخت در این وزن است.همچنین اسدبک کریموف از ازبکستان نیز در این رقابت حاضر است که برنز جوانان آسیا را در کارنامه دارد.دیگر مدعی اصلی این وزن، ریونوسوکه کامیا از ژاپن، نایب قهرمان سال قبل است که این بار برای رسیدن به مدال طلا پا به عرصه رقابت ها می گذارد.

وزن ۷۹ کیلوگرم
فرزاد صفی‌جهانشاهی در این وزن ملی پوش کشورمان است. قهرمان جوانان کشور و نایب قهرمان جوانان آسیا که اکنون به دنبال کسب عنوان جهانی است. ابراهیم کادیف، قهرمان جوانان روسیه، از رقبای اصلی صفی‌جهانشاهی خواهد بود.نارک گریگوریان، دارنده‌ی برنز جوانان اروپا از ارمنستان نیز در این وزن حاضر است‌. اوتاری آدیِشویلی از گرجستان را هم باید جزو رقبای اصلی به حساب آورد. او در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا به مدال طلا رسید‌. گریگور ایگن‌بروت از آلمان که در جوانان اروپا مقابل آدیشویلی شکست خورد و نقره گرفت نیز در این رقابت حاضر است. ساگار جاگلان، نماینده‌ی هند است. او همان کشتی‌گیری است که صفی‌جهانشاهی در فینال قهرمانی جوانان آسیا مغلوب او شد. اکنون احتمال رویارویی مجدد آنها وجود دارد و می‌تواند فرصت خوبی باشد که صفی‌جهانشاهی شکست قبلی خود را جبران کند. از افتخارات جاگلان هندی می‌توان به طلای جوانان و امیدهای آسیا،همچنین برنز جوانان جهان و کسب عنوان پنجمی بزرگسالان جهان در جهانی صربستان اشاره کرد. مگژان ژانربای قزاق نیز در این مسابقات حاضر خواهد بود. او در جوانان آسیا مقابل صفی‌جهانشاهی شکست خورد و برنز گرفت. متیو سینگلتون، کشتی‌گیر آمریکایی است که او هم می‌تواند رقیب سختی باشد.

وزن ۸۶ کیلوگرم
امیرحسین علیزاده نماینده‌ی ما در این وزن خواهد بود. او دارنده‌ی نقره‌ی جوانان آسیا و طلای جام هاشمی‌نژاد است. از رقبای اصلی او، علی شاکریف روس است.مسحق مکرچیان، نایب قهرمان جوانان اروپا و جوانان جهان از ارمنستان، دیگر رقیب مستقیم علیزاده م است. در این وزن، یک روس سرسخت دیگر هم حاضر است. رحیم ماگومدوف داغستانی که با پرچم فرانسه کشتی می‌گیرد. او در رده‌ی بزرگسالان در تورنمنت رنکینگ مجارستان حاضر بود و با یک شکست مقابل دائورن کُرُگلیف، به مدال برنز رسید. از دیگر افتخارات او می توان به طلای قهرمانی امیدها و جوانان اروپا همچنین قهرمان و نایب قهرمان جوانان جهان اشاره کرد.
تورنیکه سامخارادزه از گرجستان، دارنده‌ی مدال برنز جوانان اروپا نیز در این مسابقات حاضر خواهد بود.ایمان‌گالی کالدیبک ، دارنده‌ی برنز جوانان آسیا، نماینده‌ی قزاقستان خواهد بود.ایوان چورنوهوز، نماینده‌ی اوکراین است که برنز جوانان اروپا را در کارنامه دارد.نماینده‌ی تیم آمریکا نیز بنت برگ خواهد بود که نایب قهرمان جوانان جهان است.

وزن ۹۲ کیلوگرم
در این وزن، محمدمبین عظیمی از ایران بخت اول کسب مدال طلا است . او در حال حاضر بعد از کامران قاسم‌پور، نفر دوم این وزن در کشورمان است؛که طلای قهرمانی کشور، طلای جام جهان پهلوان تختی، طلای جام یاشاردوغو و دو طلای قهرمانی جوانان آسیا را در کارنامه دارد و اکنون در پی کسب عنوان جهانی است.در این وزن، مصطفی قاضی مالاچ‌دبیروف نماینده‌ی تیم روسیه خواهد بود.کنیاز ایبویان از ارمنستان، از رقبای سرسخت عظیمی خواهد بود که طلای جوانان اروپا را در کارنامه دارد. او نایب قهرمانی امیدهای اروپا را نیز در کارنامه دارد. سالی سالیِف، دارنده‌ی برنز جوانان اروپا از بلغارستان، دیگر چهره‌ی عنواندار این وزن است.دنیل فیشر از آلمان هم دیگر دارنده‌ی برنز اروپا است که در این رقابت کشتی خواهد گرفت.وینای وینای، کشتی‌گیر هفده ساله‌ی هندی و دارنده‌ی برنز نوجوانان آسیا نیز در این رقابت حاضر است‌.نماینده‌ی آمریکا، جک دارا خواهد بود که قهرمان جوانان آمریکا است.نماینده‌ی ترکیه، محمد گیمری است که در قهرمانی جوانان اروپا با شکست مقابل ایبویان، نقره گرفت. او همچنین یک نقره‌ امیدهای اروپا را هم در کارنامه دارد.یاروسلاو لسنیاک از اوکراین نیز حاضر است. او برنز نوجوانان اروپا را در کارنامه دارد.دیگر مدعی جدی این وزن، رازابک آیتموخانوف قزاق است که امسال در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا توانست مدال نقره را به دست بیاورد. او همچنین دارنده مدال طلای امیدهای آسیاست.

وزن ۹۷ کیلوگرم
ابوالفضل بابالو در این وزن نماینده کشورمان است. از افتخارات او می‌توان به برنز جام یاشاردوغو اشاره کرد. یکی از رقبای مستقیم او، اسلام کیلچوکوف نماینده‌ی روسیه است که در سال ۲۰۲۱ قهرمان جوانان اروپا شد. ظفر علیف، نماینده‌ی آذربایجان است که دارنده‌ی برنز جوانان اروپا است .ایوان پریماچنکو، نماینده‌ی اوکراین است که قهرمان جوانان اروپا شده است‌. نماینده‌ی ترکیه، اوزون دوغان خواهد بود که در مسابقات قهرمانی جوانان اروپا، با شکست مقابل پریماچنکو نقره گرفت.نماینده‌ی قزاقستان، کامیل کُرُگلیف خواهد بود‌. کشتی‌گیر داغستانی که سابقه قهرمانی در نوجوانان جهان را دارد و در قهرمانی جوانان آسیا مقابل بابالو به برتری رسید و در ادامه به مدال طلا رسید‌‌. این کشتی‌گیر که نسبتی با دائورن کرگلیف دارد، اکنون احتمال دارد که بار دیگر مقابل بابالو قرار بگیرد.نماینده‌ی آمریکا هم کشتی‌گیری به نام کمدن مک‌دانل خواهد بود.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم
نماینده‌ی ما در این وزن، امیررضا معصومی خواهد بود‌. او در حال حاضر پس از امیرحسین زارع، نفر دوم ما در سنگین وزن است. دارنده‌ی طلای امیدها، جوانان و نوجوانان جهان، قهرمان و نایب قهرمان جام جهان پهلوان تختی و قهرمان کشور که شانس اول طلا در این رقابت‌ها به شمار می‌رود و به دنبال دومین عنوان قهرمانی جوانان جهان خود است.نماینده‌ی روسیه در این وزن، سعید احمدوف خواهد بود و بلاروس هم با الکساندر رادوکین به میدان خواهد آمد.یوسف دورسونوف، کشتی‌گیر هفده ساله از آذربایجان نیز از چهره‌های عنواندار این رقابت است که نقره‌ی جوانان و طلای نوجوانان اروپا را در کارنامه دارد.هاکان بویون سینگیل از ترکیه هم در این وزن حاضر است که قهرمان جوانان اروپا است .نماینده‌ی اوکراین، ولادیمیر کوچانوف است که افتخارات او نایب قهرمانی امیدها و عنوان سومی جوانان اروپا است..کریستین کارول هم سنگین وزن آمریکایی هاست که برای کسب عنوان در مسابقات جوانان جهان،انگیزه زیادی دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.