تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1402 - 11:12
کد خبر : 4249

شروع لیگ برتر کشتی و تکرار همان سناریو !

شروع لیگ برتر کشتی و تکرار همان سناریو !
اسماعیل خانبابایی- هفته اول رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی هفته گذشته با انجام ۹ دیدار به کار خود پایان داد. در هفته اول شهرهای قائمشهر، ساری استان مازندران و اهواز خوزستان میزبان هفته اول  جام بیست و سوم بودند .

در لیگ امسال نیز بیشترین تیم‌های حاضر را در لیگ  در کشتی آزاد و فرنگی استان مازندران و خوزستان تشکیل می‌دهند .در کشتی آزاد از هشت تیم که حالا به هفت تیم رسید ۵ تیم از خطه مازندران و در کشتی فرنگی نیز ۴ تیم خوزستانی هستند تیم‌هایی که جام بیست وسوم میان آنها تقسیم خواهد شد.امسال هم در لیگ برتر کشتی همان سناریوی همیشگی رفت وامدها تکرار شد و  تیم خراسانی  گروه ساختمانی جاودانی قهرمان لیگ دسته یک که به لیگ برتر راه یافته بود با وجود شرکت در مراسم قرعه کشی به یکباره رفتن را بر ماندن ترجیح داد و کنار کشید. همانطور که قبلاً نیز اشاره کرده بودیم لیگ برتر کشتی آن ثبات لازم و ضمانت اجرایی را نداشته وندارد  به همین خاطر هر تیمی بخواهد وارد می‌شود و هر زمان بخواهد به راحتی از آن خارج می‌شود. اتفاقی که امسال هم رخ داد وفارغ از کنار گیری  دو تیم قهرمان سال گذشته  تیمی  دیگر در اولین هفته رقابت‌ها کنار کشید. قبلاً نیز اشاره کرده بودیم که این رفت و آمدها در لیگ برتر کشتی امری طبیعی است و نباید زیاد سخت گرفت .به نظر می‌رسد یکی از مسائلی که باعث می‌شود اسپانسرها پس از یک تجربه از لیگ کشتی کنار بکشند عدم شفاف بودن عوامل تیم  و عدم  براورده شدن انتظارات اسپانسر است. بی تعارف باید بپذیریم که میدان لیگ برتر کشتی  به امری ضروری برای امرار معاش مردان کشتی تبدیل شده است تا از این طریق مقداری از مشکلات معیشتی خود را برطرف سازند. به همین خاطر ماهم  اعتقاد داریم لیگ برتر باید در هر شرایطی هر ساله برگزار شود.اما باید منابع مالی لیگ به درستی میان کشتی گیران ومربیان زحمتکش وسازنده  تقسیم شود نه  مربیان حاضری خور که سالی  یک بار در  لیگ آفتابی می‌شوند تا پولی به جیب بزنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی سه شنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷

معصومی‌کشتیگیرخوب‌وپرقدرتیست،اماجلوپادشاه۱۳۰کیلوحرفی‌برای‌گفتن‌ندارداون‌تیلوره‌که‌برای‌حسن‌کری‌میخونه‌چراکه‌میدونه‌حسن‌دیگه‌پیرشده‌برعکس‌گفته‌های‌اساتیدفن،چون‌ازلحاظ‌سنی‌تیلوربیشتره‌وروحیه‌اش‌هم‌خیلی‌خیلی‌بیشترازیزدانیه،درنتیجه‌بایدگفت:حسن‌دیگه‌پیرشده‌بایدجاشوبکامران‌بده‌،حسن‌درصورتی‌پیروزبودکه‌مربیش‌هم‌تمرین‌وهم‌آنالیزوکوچ‌کشتیاشودراختیارداشت،افسوس‌ک‌ورزشوهم‌سیاسی‌کردن