تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 خرداد 1402 - 14:00
کد خبر : 984

نویسنده: محسن صفری

فرار رو به جلو به سبک رئیس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی

فرار رو به جلو به سبک رئیس کمیسیون داوران فدراسیون کشتی
محمد مصلایی‌پور، رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی در اظهارنظری عجیب، اشتباهات مهلک داوران کشتی را طبیعی قلمداد کرد و همه تقصیرها را به گردن فضای مجازی انداخت.هفته‌ای نیست که فدراسیون کشتی خبری بر مبنای تغییر نتیجه کشتی از فلان مسابقه روی خروجی سایتش نگذارد با این حال مصلایی‌پور مدعی است فضای مجازی کارشان را تخریب کرده است. عذرخواهی، حلقه مفقوده کمیسیون داوران است که فدراسیون کشتی بابت آن دارد هزینه بسیاری می‌دهد.

به گزارش صدای کشتی  در مسابقات جام تختی در اتفاقی نادر و باورنکردنی کشتی‌گیر ۸۶کیلوگرم تیم عراق در مقابل کشتی‌گیر ۷۴کیلوگرم ایران حسن عباسپور روی تشک رفت و ۳دقیقه هم کشتی گرفت! پس از اتمام تایم اول مبارزه، تازه داوران متوجه اشتباه خود شدند و کشتی‌گیر ۸۶کیلوگرم جایش را با کشتی‌گیر ۷۴کیلوگرم عراق عوض کرد و دوباره کشتی آغاز شد. اینکه داوران چطور متوجه نشدند کشتی‌گیر عراقی در ۲وزن بالاتر کشتی می‌گیرد جای تعجب است. چک کردن آی‌دی‌کارت را هم که کنار بگذارید فاصله ۱۰کیلویی چیزی نیست که بتواند از چشم مخاطبان دور بماند.

مصلایی‌پور در حالی از این تصمیمات دفاع می‌کند و تقصیرها را گردن فضای مجازی می‌اندازد که حسن عباسپور دور بعد کشتی را واگذار کرد و بدون شک سهمی از شکستش مربوط به تحلیل رفتن انرژی‌اش در کشتی با کشتی‎گیر ۸۶کیلویی عراق است. رئیس کمیته داوران به جای عذرخواهی بابت اتفاقات رخ داده گفته: «متأسفانه در روزهای اخیر شاهد بودیم که این ۲اشتباه کل زحمات داوران جام تختی را تحت‌الشعاع قرار داد که این اقدامات از سوی چند صفحه در فضای مجازی و بیشتر در جهت جذب مخاطب بوده است. این اتفاق از سوی افرادی که هیچ‌گونه اطلاعات کافی در امر داوری نداشته‌اند صورت گرفته است. بنده به‌عنوان عضو کمیسیون داوران اتحادیه جهانی در مجموع نمره قابل‌قبولی به قضاوت‌های داوران جام تختی می‌دهم.» با اطلاعات ناکافی از قوانین داوری به استقبال دومین اشتباهی که رئیس کمیسیون داوران قبول دارد می‌رویم.

در کشتی امین طاهری و مرتضی جان‌محمدی داوران به اشتباه ضربه فنی اعلام کردند و سپس کشتی تکرار شد. تکرار کشتی از چند جهت قابل بحث است. اول اینکه ضربه فنی چلنج ندارد و تکرار کشتی به هیچ وجه طبق قوانین اتحادیه جهانی امکان‌پذیر نیست. ولی از جهت دیگر اشتباه داوری محرز بوده، پس چطور باید به طاهری گفت: «بله حق شما ضایع شده و سال دیگر باید در انتخابی کشتی بگیری! چون طبق قانون اتحادیه…» از طرفی جان‌محمدی حق داشت در کشتی دوم روی تشک حاضر نشود چراکه یک‌بار دستش بالا رفته و تکرار کشتی به هیچ‌وجه مرسوم نیست. دوطرف حق داشتند معترض باشند؛ هم طاهری هم جان‌محمدی. حالا رئیس کمیته داوران ۲اشتباه را طبیعی می‌داند! هفته‌ای نیست که فدراسیون کشتی خبری بر مبنای تغییر نتیجه کشتی از فلان مسابقه روی خروجی سایتش نگذارد با این حال مصلایی‌پور مدعی است فضای مجازی کارشان را تخریب کرده است. عذرخواهی، حلقه مفقوده کمیسیون داوران است که فدراسیون کشتی بابت آن دارد هزینه بسیاری می‌دهد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.