تاریخ انتشار : جمعه 26 خرداد 1402 - 22:40
کد خبر : 1316

رقابتهای بين المللی كشتی آزاد جام سركسيان _ ارمنستان

کسب سه مدال و در انتظار دو طلا

کسب سه مدال و در انتظار دو طلا
قليزادگان به مدال نقره دست پيدا كرد ، بيابانی و حسينی صاحب مدال برنز شدند / آذرپيرا ، طاهری و حبيبی فيناليست شدند.
علی قلی زادگان به مدال نقره و پیمان بیابانی و امیرحسین حسینی به مدال برنز مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام سرکسیان ارمنستان دست یافتند. در مسابقات پنج وزن دوم نیز آذرپیرا، طاهری و حبیبی به دیدار فینال راه یافتند.
به گزارش صدای کشتی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام استپان سرکسیان از روز ۲۵ خردادماه در شهر ایروان ارمنستان آغاز شده است و عصر فردا با مشخص شدن نفرات برتر پنج وزن دوم به پایان می رسد.

کشتی گیران آزادکار کشورمان در قالب تیم منتخب تهران در این رقابت ها به میدان رفتند که نتایج آن ها به شرح زیر است:

در مسابقات پنج وزن نخست علی قلی زادگان در وزن ۶۱ کیلوگرم به مدال نقره، پیمان بیابانی در وزن ۶۵ کیلوگرم و امیرحسین حسینی در وزن ۷۴ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

در مسابقات پنج وزن دوم نیز امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم،‌ امین طاهری و سالار حبیبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم محمدرضا اسدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۳ مغلوب خندزرتسیان از ارمنستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم علی قلی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر مقابل زاکاشویلی از گرجستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل هاراتونیان از ارمنستان به پیروزی دست یافت و در دیدار نیمه نهایی نیز دیگر حریف ارمنستانی را با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال ۷ بر ۶ مغلوب کشتی گیر قزاقستانی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پیمان بیابانی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۴ از سد لاچیان از کانادا گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل یسیم از قزاقستان به برتری دست یافت. بیابانی در دور سوم با نتیجه ۳ بر ۱ کلارک از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریف ارمنستانی مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ حریف قزاقستانی را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم رضا مقتدر پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب سمینوف از اوکراین شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ از سد نماینده قزاقستان گذشت. وی در دور سوم و مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب علیخانیان از ارمنستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حسینی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ کشتی گیر بحرینی را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم بهنام سرابی در دور نخست با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب حریف گرجستانی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم سیدمحمدحسین میرباغبان در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل حریفی از مولداوی مغلوب شد و حذف شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در مبارزه نخست با نتیجه ۱۳ بر ۲ نماینده کشور ارمنستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل نماینده مولداوی پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۴ کشتی گیر بلغارستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر مقابل حریف یونانی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. سالار حبیبی نیز در دور نخست با ضربه فنی حریف گرجستانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر حریف گرجستانی را شکست داد تا در دیدار فینال مقابل طاهری قرار گیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.