تاریخ انتشار : دوشنبه 2 بهمن 1402 - 13:50
کد خبر : 5943

کدام کشتی‌گیران به بیشکک می‌روند؟/ نام قاسمپور باز هم در ۹۷کیلوگرم

کدام کشتی‌گیران به بیشکک می‌روند؟/ نام قاسمپور باز هم در ۹۷کیلوگرم
تیم ملی کشتی آزاد فروردین ماه باید به مصاف آسیایی‌ها برود، با ۱۰ کشتی‌گیر در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شود و سه نماینده نیز در مسابقه گزینشی قاره‌ای المپیک داشته باشد.

به گزارش صدای کشتی، بیشکک قرقیزستان در روزهای ۱۱ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ (۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۳) میزبان مسابقات قهرمانی آسیاست و بعد از آن نیز ۱۹ تا ۲۱ آوریل (۳۱ فروردین تا ۲ اردیبهشت) مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا را میزبانی می‌کند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران علاوه بر اعزام ۱۰ کشتی‌گیر به مسابقات قهرمانی آسیا، سه کشتی‌گیر دیگر را نیز در سه وزن ۵۷، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم با خود به بیشکک خواهد برد تا در سه وزنی که در پیکارهای جهانی ۲۰۲۳ بلگراد نتوانستیم سهمیه المپیک را بگیریم، به دنبال مجوز حضور در المپیک باشیم.

همانطور که پیش از اعزام تیم به تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب، احمد جوان در ۵۷ کیلو و یونس امامی در ۷۴ کیلو گزینه‌های شرکت در گزینشی آسیایی بودند، همچنان بعد از نتایج رقم خورده در کرواسی هم این دو کشتی‌گیر گزینه اصلی حضور در این رقابت‌ها محسوب می‌شوند. در ۹۷ کیلوگرم نیز باتوجه به نتیجه رقم خورده در زاگرب، امیرعلی آذرپیرا گزینه اصلی اعزام به بیشکک برای کسب سهمیه المپیک است اما کدام کشتی‌گیران در مسابقات قهرمانی آسیا قرار است تیم ملی آزاد را همراهی کنند؟

باتوجه به پلنB کادرفنی برای کسب سهمیه المپیک – در صورتی‌ که جوان در بیشکک سهمیه نگیرد- علیرضا سرلک که در مسابقات کشوری در ۵۷ کیلوگرم دوم شد، گزینه حضور در مسابقات گزینشی جهانی است که اردیبهشت ماه در استانبول برگزار می‌شود، بنابراین ابراهیم خواری نفر سوم مسابقات کشوری به قهرمانی آسیا می‌رود.

رضا اطری قهرمان کشور در ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد که حضورش را با شکست عباس ابراهیم‌زاده در تورنمنت زاگرب، در المپیک قطعی کرد در ۶۵ کیلوگرم نیز راهی قهرمانی آسیا خواهند شد.

ملی‌پوش ۷۰ کیلوگرم از بین امیرمحمد یزدانی که در مسابقات کشوری خود را در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم محک زد و محمدعلی عموزاد قهرمان کشور، انتخاب خواهد شد.

حسین ابوذری به عنوان قهرمان مسابقات کشوری که در تورنمنت زاگرب هم نایب قهرمان شد، در ۷۴ کیلوگرم، محمد نخودی قهرمان مسابقات رنک‌دار زاگرب در ۷۹ کیلوگرم، هادی وفایی‌پور قهرمان رقابت‌های کشوری که نتوانست در زاگرب روی تشک برود در ۸۶ کیلوگرم و امیرحسین فیروزپور در ۹۲ کیلوگرم دیگر کشتی‌گیران آزادکار ایران در بیشکک خواهند بود.

در ۹۷ کیلوگرم هم بار دیگر نام کامران قاسم‌پور در ترکیب تیم قرار گرفته، او در مسابقات کشوری غیبت داشت و پس از آن در زاگرب سوم شد، در حالی که امیرعلی آذرپیرا به عنوان قهرمانی رسید. اینطور که پیداست او همچنان در ۹۷ کیلوگرم گزینه کادرفنی تیم ملی برای اعزام به آسیاست، هرچند که اگر آذرپیرا سهمیه المپیک را در بیشکک بگیرد، عملا او دیگر هیچ شانسی برای حضور در المپیک در این وزن نخواهد داشت.

در ۱۲۵ کیلوگرم هم گزینه کادرفنی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، امیرحسین زارع است. این کشتی‌گیر که چند روز قبل در تورنمنت رنک‌دار کرواسی با شکست امیررضا معصومی طلایی شد، در بیشکک هم کشتی خواهد گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۶
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرشاد حیدری دوشنبه , ۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴

ادمین مث اینکه خیلی دوست داری کامران قاسم پور خونه نشین بشه ک میگی نام قاسمپور بازهم در۹۷ کیلو هست!!!! عجب 😒😒😕😏😏

علی سه شنبه , ۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰:۱۱

چراروی‌قهرمان‌وپهلوان‌ارزنده‌وقابل‌قبول‌کشورمون‌مانورمیدیدکه‌هرجوری‌هست‌نزاریدبه‌المپیک‌بره؟کامران۸۶کیلویی‌ناب‌وبی‌بدیل‌بودالمپیک۲۰۲۰حسن‌ازتیلور۳ومین‌شکست‌راخورد۲۰۲۱تیلوروبرد۲۰۲۲باخت،عوض‌اینکه‌برای‌یکبارم‌که‌شده‌بودقاسمپوروجهت‌مبارزه‌باتیلورآمادش‌بکنیدتوگوشش‌وزوز۹۷ک.روخوندیدبااینکه‌جیدن‌کاکس‌قهرمان‌که‌۹باربدون‌باخت‌ب‌تیلوراورابرده،کامران۲بارپشت‌سرهم‌خودشوثابت‌کردواورابردعوض‌اینکه‌روحیه‌شوتقویت‌کرده‌ندای‌کشتی‌باتیلوروبهش‌گوشزدکنیدبرعکس‌وزنیکه‌اوخیلی‌فاصله‌داره‌روتحمیل‌کردیدووو…باهاش‌کارکنیدوتقویتش‌کنیدتااین‌مبارزه‌آخری‌تیلوروالبته‌بامیل‌ورغبت‌خودش‌باهاش‌سرشاخ‌بشه‌‌که‌انشاالله‌اوراببره،چون‌کسی‌درحدتیلورتو۸۶نداریم،فقط‌اگرکامران‌وزنشم‌‌تثبیت‌بکنه‌تنهااوست‌ولاغیر،ضمنااگرباآذرپیراهم‌کشتی‌بگیرن‌قاسمپوراونومیبره،باوزن‌کمش‌چون‌بی‌اندازه‌غیرتی‌وجسوره،همگی‌دوسش‌داریم‌براش‌دعامیکنیم

رضا سه شنبه , ۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱

از اینکه فدراسیون کامران را سرمایه کشتی ایران میداند باعث خوشحالیست.نهایتا تیم ملی بهترین گزینه را انتخاب میکند. تاجدلدین روسی هم باید انالیز شود .شرایط کارشناسی دقیق لازم دارد

کامبیز گ چهارشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰

انصاف….
گلیج چه کارش کردین ؟.
درایت. داشته باشین

مجید شنبه , ۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳

کامران کشتی گیر ۸۶ کیلو هست و هیچ وقت نمیتونه در وزن ۹۷ کیلو مدال بیاره. تازه تو ۹۲ هم خودشو می‌کشت اونم چون دیگه که عالیه و کشتی بلده تونس دو مرتبه مدال بیاره.
فک کنم هدف حذف کامل کامران از کشتی هست.

مجید شنبه , ۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵

این بچه کشتی بلد و نابغه رو خیلی مظلوم گیر آوردین. و چغد مهندسی دارین حذفش میکنیین. آفرین به کادر فنی و فدراسیون