تاریخ انتشار : یکشنبه 15 مرداد 1402 - 21:37
کد خبر : 2599

کشتی آزاد نوجوانان جهان/ تیم ایران قهرمان شد

کشتی آزاد نوجوانان جهان/ تیم ایران قهرمان شد
مسابقات کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان که از ۱۳ مرداد در شهر استانبول ترکیه آغاز شده بود، امشب به پایان رسید که حاصل کار نمایندگان کشورمان در این رقابت ها ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز بود.

به گزارش صدای کشتی نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است؛

در وزن ۴۵ کیلوگرم اهورا خاطری در دور نخست با با نتیجه ۱۲ بر ۱ دانیل نگرو از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر آقاشیرین آقاشرینوف از روسیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ از سد ایگناسیو ویلاسنور از آمریکا گذشت و به دیدار فینال راه یافت. خاطری در این دیدار گور بونیاتیان از ارمنستان را ۱۱ بر ۰ شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۴۸ کیلوگرم سام سیار پس از استراحت در دور اول در دور دوم روپش از هند را با نتیجه ۳ بر ۱ از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۴ بر ۴ عبدالمالیک جلال الدین اف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سیار در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۸ مغلوب پائول کنی از آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۰ مقابل حریف ترکمن به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۵۱ کیلوگرم امیرمحمد نوازی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر اولجاس ژایونبایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر نوردولت بکبولاتوف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب یاماتو اوگاوا از ژاپن شد و به دیدار رده بندی رفت، نوازی در این دیدار مقابل پتروسیان از ارمنستان با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و پنجم شد.
در وزن ۵۵ کیلوگرم امیررضا تیموری زاد در دور نخست با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب مارکوس بلازی از آمریکا شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. تیموری زاد در این گروه با نتیجه ۱۱ بر صفر عزت بردی آشیرگولیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر عبیداله ایتایف از فرانسه را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل ساموئل گئورگیان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم سجاد پیردایه در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر دانیل گوربویچ از چک را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر یاندرو سوتو ریورا از پورتوریکو را مغلوب کرد. پیردایه در دور بعد با نتیجه ۲ بر ۱ از سد امور بک آسان اولو از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ جمال عباس اف از آذربایجان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. پیردایه در این دیدار مقابل آکیتو ماهرا از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۱ تن به شکست داد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سینا خلیلی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر ساموئل سدلاک از اسلواکی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۱ ولادیمیر آزاریان از ارمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر ۲ میرزاآقا آخوندوف از آذربایجان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. خلیلی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۲ مانوئل واگین از آلمان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار ۱۰ بر ۰ علی‌بخارچیف از روسیه را شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۷۱ کیلوگرم ابوالفضل حسینی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر تاتسوکی کامیا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ آلپ ارسلان بگینجوف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۱ اسلام کاژاروف از روسیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل لاداریون لوکت از آمریکا شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم توحید نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۳ اودن سینکلایر از آمریکا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل ساندرو کوراشویلی از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب شد و با توجه به صعود حریفش به دیدار فینال، راهی شانس مجدد شد و با شکست حریفانش در دیدار شانس مجدد، به دیدار رده بندی رسید. توحید نوری در این دیدار ۱۲ بر ۲ نماینده ژاپن را شکست داد به مدال برنز دست یافت.

تیم کشورمان با ۱۵۶ امتیاز قهرمان شد
و آمریکا با ۱۲۶ و ژاپن با ۱۰۶ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.